Plán B.

autor
9 No tags Odkaz 0

Jen dál, jen dál, kdo chvíli stál, už stojí opodál. A tak podobně. Ale hlavně už jsme toho měli dost a něco se prostě muselo stát. Nebylo možné si nevšimnout, že New Music Magazine, který jsme s Petrem Pliskou stavěli v únoru 2005 a vkládali do něj velké naděje, v posledních měsících skomíral. Přestával nás bavit a logicky přestával bavit i vás. Protože webzin o nové hudbě, tak jak jsme ho vymysleli, se přežil. Byl šitý na míru albům, ale hudební svět se mezitím zásadně změnil a to skutečně nové se dnes v hudbě na poli alb odehrává jenom výjimečně. Znáte to, objeví se nové jméno nebo styl, ale než stačí oběhnout klasické kolečko a vydat první desku, v kruzích lidí, kteří nové trendy sledují (což ještě nemusí nutně znamenat, že je i následují) je to obnošená vesta. A tak přestože jsme NMM zakládali s tím, abychom měli náskok, poslední dobou jsme si občas připadali, jako když doběhneme do cíle závodu, který dávno skončil. My ale pořád chceme nové věci podchycovat a pojmenovávat v době, kdy jsou ještě skutečně nové a ne si do nich jenom po roce, pokud náhodou nenaplní očekávání, ve třech odstavcích kopnout. A proto jsme se rozhodli. Původní web pošleme na zasloužený odpočinek a pokusíme se vytvořit první český blog-zin o nové hudbě.

New Music Magazine sice svůj blog měl, ten ale fungoval jen jako vedlejší kolej a později, když se toho na samotných stránkách dělo čím dál míň, jako jejich náhražka. V novém NMM jsme výhody obou sloučili do jediného celku (grafickou složku navrhl Petr Pliska a Pavel Smutný to rozchodil, kluci šikovní) a najdete tu všechno, na co jste byli zvyklí – recenze, novinky, pozvánky na koncerty a rozhovory, ale i spoustu nového. Nové tracky, klipy, remixy, weby a hlavně úplně nové objevy ještě bez desky. Prostě cokoliv, co nám přijde zajímavé a budeme mít pocit, že byste to měli vědět/vidět/slyšet taky. Bereme to i jako pokus vrátit se k původnímu záměru být protikladem všem těm grafomansky užvaněným webovým recenzím, na který jsme časem trochu zapomínali. Nejenže na ně v té záplavě informací nemá nikdo čas, ale taky věříme, že dobrý vkus a objevitelské schopnosti může projevit i někdo, kdo nemá potřebu to rozpitvat v sáhodlouhých esejích, ve kterých předvede, jak tomu rozumí víc než ostatní.

Nová hudba se děje teď a tady a my chceme být při tom. Zápolení s formou rádi ponecháme jiným, my se chceme zaměřit na obsah. Ale pokud by se vám náhodou zastesklo po starých časech, nebo si budete jenom něco chtít dohledat, starou verzi NMM i se všemi recenzemi (spočetli jsme to zhruba na 650), rozhovory i vzájemnými útoky v diskusích najdete pod příslušným linkem. A nakonec to, proč jste sem chodili nejradši, totiž diskuse, pochopitelně zůstávají, takže si (nám) můžete vesele nadávat dál. Přejeme vám i sobě, ať se sem rádi vracíte i v budoucnu. New Music je mrtev. Ať žije New Music!

 • cathack
  Září 22, 2008

  dobře oni!
  záměr vypadá dobře, grafická stránka se líbí, hlavně jestli bude i kvalitní obsah.

 • JB
  Září 22, 2008

  Inu, tleskám. A samozřejmě čekám jak dalece plány budou ladit s realitou :).

 • aseedi
  Září 22, 2008

  máte to tady hezké, to zas jo …

 • MCZ
  Září 22, 2008

  V horním menu by se šikla položka pro zobrazení pouze recenzí.

  A je to sice jen „drobnost“, ale je slušnost uvádět někde na stránce (v patičce třebas) název a url publikačního systému, není-li přímo váš vlastní (jakože není 🙂 ).

 • phaeton
  Září 22, 2008

  tak to jsem zvědav, ale je fakt že zatím to vypadá slušně, design taky fajn…tak snad se to bude plnit a budu moci objevovat neobjevené

 • pp
  Září 22, 2008

  MCZ: myslim, ze link na kategorii „recenze“, pres ktery se dostanes na jejich vypis, bohate staci

  co se tyce druhe pripominky, mas samozrejme pravdu, doplnime 🙂

 • John
  Září 22, 2008

  Ja vam fandim. Chcete budovat nieco ako cesky Pitchfork. Vela uspechov. Uz sa tesim.

 • gunny
  Září 26, 2008

  Taky myslím, že linky v menu na filtrování příspěvků podle kategorií by se hodily a zase tolik místa to snad nezabere.

 • Foster
  Září 27, 2008

  tak já musim konstatovat, že změna k tomuhle formátu newmusic, mě baví čím dál víc, konečně něco, proč jsem předtim několikrát denně chodil na nmm a cosi tam hledal…nic sem nenašel, ted mam jistotu, že když né novej článek, aspon nějaká reakce, díky!

Vytvořit odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.