Flunk – This Is What You Get

0 , , Odkaz 0

flunk

[rating: 4]

A co takhle trochu opožděná dodávka nepopulárního trip-popu z Norska?

Flunk kdysi prorazili za hranice rodného Osla (zde byl vynechán prvoplánový vtip) pomocí cover verze Blue Monday New Order a zařazování cover verzí se pro ně stalo takovou pěknou tradicí, takže This Is What You Get nevyhnutelně uzavírá Karma Police, ale kromě toho dostane i spoustu jejich vlastních písniček, ve který se snoubí něžná elektronika, retro kytara a melancholie.

Protože se jedná už o čtvrté studiové album, tak se nedá ubránit srovnávání a nová deska zní v tomto kontextu trochu chladněji a temněji, ale mám experimentálně ověřeno, že je to změna minimální, protože posluchači vychovaní českými rádii stejně řadí do kategorie „divné“ a „depresivní“ úplně všechny desky, které Flunk zatím vydali.

Já mám naopak pro Flunk slabost, protože Anja Oyen Vister patří do mé oblíbené kategorie „kníkající zpěvačky“, takže se mi kritické připomínky hledají jen velmi těžko. U někoho jiného bych měl třeba dojem, že text „the pills don’t work and the drinks don’t work“ šikovně vykrádá The Verve, ale s takovou citlivou mladou ženu je třeba zacházet nanejvýš ohleduplně!

(Celé album je jako stream na Last.fm)

Zatím žádné komentáře.

Vytvořit odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.