AM180 prsnts Xiu Xiu/ Former Ghosts/ Zola Jesus/ Gary War/ You Say Party!…

autor
10 , , , Odkaz 0

Desátýho listopadu se v epicentru Žižkova (tj. Matrix) sešla veselá skvadra v čele s naběhlou žílou Jamieho Stewarta a jeho post MIKA MIKO kámoškou, ječákovym terorem Zoly Jesus, nagelovanym Prague-friendly playboyem Freddym, psychopatem Gary Warem a neposlušnym ramínkem holky, co si obstojně hraje na Karen O (You Say Party!)…celá tahle company byla takovym pěknym narozeninovym happy mealem áem180, který tam toho večera slavili sedmej křížek. Nebyla to ovšem žádná privátní akcička ale otevřenej mýtink oslavenci kontra gratulanti…Tak ale report vezmu od začátku: Na Gary War si pamatuju střípkovitě takže nevim, You Say Party! byli skvělý a překvapivě dlouhý což neni výtka, pro hodně lidí zpětně vrchol večera, pro mě ne… Former Ghosts podruhý a poprvý ve víceménně plným složení (Yasmine z Tearist je host nebo už teda ofiko členka?)… co vám budu povídat, hodně naměkko, slzička tam skoro byla, Freddy je hodně emo ale věřim mu to, sorry. Pak trans. Zola Jesus je momentálně top, gotická princezna s hlasem z kterýho na mě (a soudě podle zběsilejch ovací nejen na mně) jdou mrákoty, hodně silná záležitost. Poslední číslo si střihli Xiu Xiu, který špatnej koncert evidentně odehrát neuměj, škoda,že se ale totéž netýká alb… poslední jejich placka je v konkurenci starších jak chudá příbuzná a logicky hráli hlavně z ní, i tak ale nadprůměr…

 • I say Marty?
  Listopad 13, 2010

  Jako psychouš mi spíš připadal playboy(dost evokoval neblaze proslulé Sparks) a jeho kámoška poté mě svým zaklínáním i pohybovými kreacemi nijak zvlášť neuhranula(bohužel to ze sebe všechno dost tlačila,taková Tori Amos je daleko přirozenější).Poslední akt jsem si nechal ujít,zato začátek se psychedelickým Warem byl jako support vydařený.Pod hodnocení o You Say Party! bych se naopak podepsal,jen nechápu,proč někdo zmiňuje rychlokvašku polsko-korejského původu,když si Becky zaslouží srovnání přímo s dekadentní královnou Siouxsie Sioux,což zřejmě bude způsobeno rozdílným věkem.I tak nikdo z nich nikdy nebude schopen vytvořit něco tak silného ,jako třeba Ronny Moorings,který za poměrně menšího zájmu publika vystoupil na stejném místě zhruba před 4 lety.

 • you say sh*ts
  Listopad 13, 2010

  ta „rychlokvaška polsko-korejskýho původu“ natočila tři výborný alba…

 • serba
  Listopad 13, 2010

  prosím admin o smazání komentu (není můj)
  děkuji

 • Nobody's died
  Listopad 14, 2010

  Siouxsie and the banshees ovšem natočili o 13 vydařených alb více(uvidíme,zda-li si na Karen někdo vzpomene ještě za 30 let),nehledě na to,že v Roxy odehráli gig údajně jen na půl plynu,což je daleko důležitější,než nějaká studiová práce techniků a producentů.Kapela musí na podiu ze sebe vydat všechno a právě to jsem měl na mysli,nehodnotili jsme před tím snad ničí diskografii,ale jeden event!Dnes nakonec svou pověst mohou v Praze potvrdit Crystal Castles a jinak I Say Party! si lze klidně zopakovat přesně za týden v Drážďanech.

 • daan
  Listopad 15, 2010

  srovnávat YSP s YYY nebylo moudré, ale říct megahovadinu „rychlokvašku polsko-korejského původu“ je fakt dementní :(.

  ta rychlokvaška byla mezi prvními v moderním indie-rocku nultého desetiletí, navíc není sama v té skupině, kdo vymýšlel a dělal hudbu. plus nechápu tu zmínku o původu Karen – chceš se pochlubit svou erudicí nebo ti ten původ vadí?

 • Libor Prokop
  Listopad 18, 2010

  Pseudonymu „Daan“:Tak předně,pokud nerozumíš srovnávání YYY s YSP,pak si znovu přečti začátek recenze pana Hlaváče,neboť já s tím nezačal a taky to nechápu,proto jsem YSP srovnával spíš se SATB,což ti zřejmě uniklo!Add II.-Samozřejmě si můžeš myslet co chceš,pro mě kapela,jež živě neobstojí,což se v případě YYY v Roxy stalo má u mě smůlu a znovu opakuji 3 nějaká alba v celkovém kontextu zas tolik neznamenají a na nějakou karen O si již za pouhých 5 let nikdo ani nevzpomene(věř mi,mám na to čich a vůbec to není „dementní megahovadina“).Za třetí megahovadina dementního původu je spíš tvůj celý druhý odstavec,protože absolutně nedává žádný smysl(o Indie scéně toho,pravděpodobně,moc nevíš,podle hysterické reakce ti odhaduji tak sotva 23 let).Schválně,jestli pak víš,že mezi prvními v tom tvém indie-rocku byli třeba v 7.dekádě nějací XTC,se kterými se YYY ale opravdu srovnávat nedají,protože jsou jen xxx-třetím odvarem čehokoli.Nakonec,původ mi samozřejmě nevadí,jen jsem tím měl na mysli,že samotný exotický původ ještě nemusí být automaticky zárukou nějaké originality a erudovaností se opravdu chlubit nemusím(stačí si cokoli tzv.vygooglovat).Příšte se moc nerozčiluj,až trochu vyspěješ,budeš se i lépe k věci schopen vyjadřovat a mezitím se můžeš ukájet nad mojím pravým jménem,napsat mi do pravého mailu spoustu nadávek či mi nějak zavirovat můj pravý profil na myspace..tak dobrou noc,večerníček již skončil

 • Alvah Goldbook
  Listopad 18, 2010

  Tady zas někdo sežral Šalamounovo hovno.

 • daan
  Listopad 18, 2010

  2Libor Prokop /
  Moje výtky byly zcela konkrétní a věcné. Tvoje poslední věta je opravdu směšný hysterický výkřik.

  O srovnávání těch dvou kapel jsem samozřejmě psal ve vztahu k autorovi reportu, v internetové komunikaci se prostě občas ztratí význam. Nenapadlo mě, že bys to vztáhl na sebe.

  Je mi jasný, že indie rock není novinka, napsal jsem přece „MODERNÍHO indie-rocku NULTÉHO desetiletí“. YYY byly jedna z kapel, kteří tuto vlnu nejvíc zpopularizovaly (spolu s Interpol, The Strokes), začínali ípíčkem v 2001, neboli o „rychlokvašce“ objektivně nemůže být řeč.

  Tvoje ocenění koncertu YYY je příliš subjektivní – většině lidí se určitě líbil. Že si na YYY brzy nikdo nezvpomene? Proč mě to má zajímat? Popularita není měřitkem kvality. O posledním albu se hodně mluvilo a psalo, např. Hypem.com dělá průzkum hudebních blogů, za rok 2009 je podle průměru hodnocení ve velkém počtu blogů sledovaných tímto projektem YYY byly v první desítce (http://hypem.com/zeitgeist/2009/albums/5) a stejné to bude s dalším releasem YYY.

  Snažit se ponížit oponenta odhadováním jeho věku je klasický způsob diskuse internetových demagogů, je vtipné, že to vidím už potolikáté.

  „Samotný exotický původ“ Karen nikoho nikdy nezajímal, lidi poslouchají YYY kvůli celé kapele a kvůli jejich poměrně originálnímu, neuroticko-energickému stylu (v raném období).

 • daan
  Listopad 18, 2010

  2Libor Prokop /
  Moje výtky byly věcné a konkrétní. Tvoje poslední věta je směšný hysterický výkřik.

  Moje výtka k srovnávání YYY a YSP směřovala samozřejmě k autorovi reportu.

  Tvoje hodnocení koncertu YYY je příliš subjektivní. Většině lidí se ten koncert určitě líbil. Že se na YYY nikdo nevzpomene? Mě to nezajímá, popularita není měřítkem kvality. Pokud to zajímá tebe – jejich poslední album udělalo velký humbuk, mluvilo se a psalo se o něm, to album se například umístilo v první desítce topu sestaveného na základě množství hudebních blogů (http://www.newmusic.cz/2010/11/am180prsnts-xiu-xiu-former-ghosts-zola-jesus-gary-war-you-say-party). A o jejich dalším albu se bude určitě opět všude mluvit.

  Samozřejmě vím, že indie rock existoval už mnohem dřív v 20. století. Napsal jsem přece „MODERNÍHO indie rocku NULTÉHO desetiletí“. YYY spolu s Interpol, The Strokes byly ti, kdo tuto novou vlnu indie nejvíc zpopularizovali. Začínali v roce 2001 a lidi je poslouchali nikoli kvůli exotickému původu zpěvačky, to nikoho nezajímá, nýbrž kvůli celé kapele, kvůli jejich tenkrát poměrně originalnímu, energickému stylu.

  Snaha ponížit oponenta odhadováním věku je typický znak internetových demagogů, je vtipné, že to vidím tady opět.

  Mimochodem, s tvým hodnocením koncertu souhlasím do puntíku – FG vypadal fakt psycho, YSP byly nejlepší, taky jsem odešel pred Xiu-xiu ;-).

 • daan
  Listopad 18, 2010

  ten odkaz na žebříček jsem popletl – http://hypem.com/zeitgeist/2009/albums/5

Vytvořit odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *