Arcade Fire

autor
5 , , Odkaz 0

James Murphy byl coby producent hodně odvážná volba a to ho měl údajně předtím Will za hipsterského kreténa. A jestli něco ční z Reflektor nejvíc, tak je to právě on a všechny ty jeho skvělé basy a vyhrávky, což bude pro hodně fanoušků Arcade Fire asi trochu oříšek. I když Murphyho produkci miluju, není to dokonalá deska. Tak za prvé je strašně dlouhá a pak je tu i povícero hlušších míst, na což jsme od nich předtím nebyli tak uplně zvyklí. Palec nahoru za odvahu a za několik skvělých tracků.

 • Ondřej Ližba
  Listopad 4, 2013

  Souhlasím, zvlášť prostředek desky působí dost vatově a zbytečně.

 • loydd
  Listopad 4, 2013

  Každý asi vatovitost a zbytečnost posuzuje jinak. Mně se deska nezdá přehnaně dlouhá ani že by se nějak vlekla ba právě naopak. 13 skladeb uteče rychle. Asi to bude tím, že ani jednotlivé písničky mi nepřipadají při své délce dlouhé. Rozhodně produkce Jamese Muphyho je výborná, Arcade Fire prospěla a posunula je dál aniž by se AF v ní ztratili. To že budou mít fanoušci problém s tím, že už AF nezní stejně jako na předchozích deskách, prestože jejich umění napsat kvalitní a chytlavé skladby nezmizela, je problém jen fanoušků, jak se adaptují. Stejně jako se museli adaptovat fandové Sufjana Stevense na jeho Age of Adz. To byl ale daleko větší zvukový zvrat než v případě Arcade Fire. Já hodnotím Reflektor jako celkově vyváženou a víbornou desku, která ale nemusí uspokojit všechny. Ale to je možná lepší, ne? 🙂

  • Ondřej Ližba
   Listopad 4, 2013

   Deska roku, Jakube, co? 🙂 Normal Person a Joan of Arc mně přijdou jako skladby, které Arcade Fire nemají za potřebí vypouštět na veřejnost 🙂 Ale asi je mají rádi. no.

   • loydd
    Listopad 4, 2013

    Tak každý máme rádi trochu něco jiného. Pro někoho je Reflektor deska roku pro někoho ne. S tím problém nemám. Hodnocení je přeci vždy subjektivní. A za ty dvě skladby se AF stydět rozhodně nemusí. Co ti na nich vadí? Btw. Ondřeji, co je tvoje deska roku toho času, hm? 🙂

   • Ondřej Ližba
    Listopad 6, 2013

    Vadí mi, že se mi nelíbí 🙂 A mimochodem já tu nevyvolávám flame, jen si myslím, že bez nich by ta deska byla silnější, takto mám tendece přeskakovat. Nad deskou roku bych se asi musel moc zamýšlet a hledat, co letos vyšlo, takhle z patra mě první napadl Willie The Kid – Somewhere nebo The Sorry Shop – Mnemonic Syncretism.

Vytvořit odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.