Pozvánka na Dutty Weekend vs. Ed Banger Boombox

autor
1 , , Odkaz 0

feadz

„Po úspěchu Sindena, na sebe nechtěla parta Dutty Weekend a Boombox nechat s dalším mejdanem dlouho čekat a tak 28.1. přiváží do Prahy dalšího výjimečného party DJe. Kdo lepší by mohl přijít po Sindenovi a nakopnout rok 2009, než superstar z Ed Banger Records? Proto dorazí DJ Feadz, opravdová legenda Ed Banger family, člověk který stvořil Uffie a funguje jako její tour DJ a svými žhavými sety pálí kluby po celém světě.“
– tisková zpráva

Nezapomenout na Leilu

autor
2 Odkaz 0

leila

Dlouhých deset let trvalo této londýnské producentce iránského původu aby navázala na svůj debut Like Weather. Blood Looms And Blooms vyšlo na Warpu sice už loni v létě, ale jelikož jsme tuhle přezajímavou nahrávku opomenuli, myslím, že je nutné tenhle rest splnit. Tak předně si ujasněme jednu věc – triphop je mrtvý, těch co dokázali vyjít z jeho stínu je velice málo – za všechny jmenujme Portishead, kteří mi sice s loňskou Third nepadli uplně do noty, ale jejich přístup mi byl víc než sympatický. S Leilou je to vlastně podobný, jen jde stylově ještě mnohem dál. Blood Looms And Blooms má sice několik devadesátkových ozvěn, jako třeba právě portisheadovskou Daises, Cats and Spacemen nebo Deflect s Martinou Topley Bird, která jakoby vypadla z Trickyho Maxinquaye, ale jak posloucháte album dál a dál, tak zjišťujete, že jeho pestrost je skutečně veliká – od onoho triphopu přes hiphop, techno, dubstep až po klasickou aphextwinovskou elektroniku. K tomu si připočtěte ulítlý cover Norwegian Wood, který asi nerozdýcháte a máme tu originální a zábavnou desku, kterou byste si určitě neměli nechat ujít.

New Music hledá new music.

autor
9 No tags Odkaz 0

Přepokládali jsme, že podobnou výzvu nebude třeba uveřejňovat, protože to bude jaksi jasné a půjde to samo sebou. Nicméně je to asi nezbytné. Stručně a jasně: pokud máte kapelu, děláte tracky nebo remixy, mícháte mixtejpy nebo třeba točíte klipy o kterých si myslíte, že by mohly obsah těchto stránek obohatit, rozhodně se nerozpakujte nám je poslat. Kontakt najdete v panelu nahoře a pokud si my o nich budeme myslet totéž, rádi je vyvěsíme, aby se mohli pokochat i ostatní. Protože New Music samozřejmě není jen o nás a našem pohledu na věc, ale taky o vás a všem kolem. Jsme celí nedočkaví vašich příspěvků.

Plán B.

autor
9 No tags Odkaz 0

Jen dál, jen dál, kdo chvíli stál, už stojí opodál. A tak podobně. Ale hlavně už jsme toho měli dost a něco se prostě muselo stát. Nebylo možné si nevšimnout, že New Music Magazine, který jsme s Petrem Pliskou stavěli v únoru 2005 a vkládali do něj velké naděje, v posledních měsících skomíral. Přestával nás bavit a logicky přestával bavit i vás. Protože webzin o nové hudbě, tak jak jsme ho vymysleli, se přežil. Byl šitý na míru albům, ale hudební svět se mezitím zásadně změnil a to skutečně nové se dnes v hudbě na poli alb odehrává jenom výjimečně. Znáte to, objeví se nové jméno nebo styl, ale než stačí oběhnout klasické kolečko a vydat první desku, v kruzích lidí, kteří nové trendy sledují (což ještě nemusí nutně znamenat, že je i následují) je to obnošená vesta. A tak přestože jsme NMM zakládali s tím, abychom měli náskok, poslední dobou jsme si občas připadali, jako když doběhneme do cíle závodu, který dávno skončil. My ale pořád chceme nové věci podchycovat a pojmenovávat v době, kdy jsou ještě skutečně nové a ne si do nich jenom po roce, pokud náhodou nenaplní očekávání, ve třech odstavcích kopnout. A proto jsme se rozhodli. Původní web pošleme na zasloužený odpočinek a pokusíme se vytvořit první český blog-zin o nové hudbě.

New Music Magazine sice svůj blog měl, ten ale fungoval jen jako vedlejší kolej a později, když se toho na samotných stránkách dělo čím dál míň, jako jejich náhražka. V novém NMM jsme výhody obou sloučili do jediného celku (grafickou složku navrhl Petr Pliska a Pavel Smutný to rozchodil, kluci šikovní) a najdete tu všechno, na co jste byli zvyklí – recenze, novinky, pozvánky na koncerty a rozhovory, ale i spoustu nového. Nové tracky, klipy, remixy, weby a hlavně úplně nové objevy ještě bez desky. Prostě cokoliv, co nám přijde zajímavé a budeme mít pocit, že byste to měli vědět/vidět/slyšet taky. Bereme to i jako pokus vrátit se k původnímu záměru být protikladem všem těm grafomansky užvaněným webovým recenzím, na který jsme časem trochu zapomínali. Nejenže na ně v té záplavě informací nemá nikdo čas, ale taky věříme, že dobrý vkus a objevitelské schopnosti může projevit i někdo, kdo nemá potřebu to rozpitvat v sáhodlouhých esejích, ve kterých předvede, jak tomu rozumí víc než ostatní.

Nová hudba se děje teď a tady a my chceme být při tom. Zápolení s formou rádi ponecháme jiným, my se chceme zaměřit na obsah. Ale pokud by se vám náhodou zastesklo po starých časech, nebo si budete jenom něco chtít dohledat, starou verzi NMM i se všemi recenzemi (spočetli jsme to zhruba na 650), rozhovory i vzájemnými útoky v diskusích najdete pod příslušným linkem. A nakonec to, proč jste sem chodili nejradši, totiž diskuse, pochopitelně zůstávají, takže si (nám) můžete vesele nadávat dál. Přejeme vám i sobě, ať se sem rádi vracíte i v budoucnu. New Music je mrtev. Ať žije New Music!