Arcade Fire – Everything Now

autor
0 , Odkaz 12

Arcade Fire přešli k major labelu, najali si ty nejlepší producenty (např. Thomas Bangalter z Daft Punk nebo Steve Mackey z Pulp), vymysleli si skvělý grafický koncept a natočili svou nejhorší desku. Everything Now obsahuje sice docela dost nápadů, ale chybí jí silné písničky a hloubka, která byla dřív samozřejmostí. Musím říct, že po poslechu tohohle už mi Reflektor nepřijde tak špatný.

Arcade Fire

autor
5 , , Odkaz 0

James Murphy byl coby producent hodně odvážná volba a to ho měl údajně předtím Will za hipsterského kreténa. A jestli něco ční z Reflektor nejvíc, tak je to právě on a všechny ty jeho skvělé basy a vyhrávky, což bude pro hodně fanoušků Arcade Fire asi trochu oříšek. I když Murphyho produkci miluju, není to dokonalá deska. Tak za prvé je strašně dlouhá a pak je tu i povícero hlušších míst, na což jsme od nich předtím nebyli tak uplně zvyklí. Palec nahoru za odvahu a za několik skvělých tracků.

Arcade Fire – historky z předměstí

autor
21 Odkaz 0

Popadněte máminy klíče, jedeme. The Suburbs je v první řadě koncepční album, které se zaobírá – jak jinak – životem na předměstí. Je jako rodinné fotoalbum plné autentických vzpomínek a oproti Neon Bible je výrazně přístupnější. Arcade Fire jsou tentokrát popovější, pestřejší a snad ještě lepší než kdykoliv předtím. BBC tvrdí, že je to jejich Ok Computer, NME jej zas přirovnává k Automatic For The People, protože i zde máme co do činění s masově přístupným albem, ze kterého sálají ambice a dokonalost. Ta citlivost a nakažlivá melodičnost The Suburbs mi nedává spát a já otevřeně přinávám – jsem naprosto unešen.

Arcade Fire by WNYorker