Still Corners

autor
0 , , Odkaz 0

Strange Pleasures je o dost optimističtější a zvukově čistší než Creatures of an Hour a to je moc dobře. Ti Beach House jim tam sice pořád zůstali (viz Beginning To Blue nebo Fireflies), ale už zní alespoň jak z jejich posledních dvou desek. Jinak je to moc příjemné album, které nabízí i několik velice chytlavých kousků (můj favorit je hřejivá I Can’t Sleep) a do současného slunného počasí je ideální.

Beach House

autor
0 , Odkaz 0

Předešlé album Teen Dream bylo pro Alexe Scallyho a Victorii Legrand zatím největším zásahem do černého. Jednak na něm našli definitivně svůj zvuk, ale hlavně – díky zatím největší přistupnosti a silným písničkám – zaznamenali konečně pořádný komerční průlom. Za což mohl určitě i přechod z Carpark records k Sub Popu. Novinkové album Bloom pokračuje v úspěšném vzoru Teen Dream – první tři věci vás odzbrojí už po prvním poslechu, ty následující při dalších dvou. Jsem upřímně zvědavý na další album, protože tuhle kapelu v budoucnu zachrání snad uz jen experimenty nebo (to spíš) ještě větší příklon k popu.

The New Division otvírají novou zasněnou pobočku

autor
1 , , , , Odkaz 0

Jestli nás během zimy rozehřívaly různé surf kapely, léto se pomalu blíží a je nejvyšší čas na něco zasněnějšího. Už z názvu The New Division jde cítit inspirace až fascinace britskou scénou, ale příznačný chlad a mlhu rozpouští jihokalifornské slunce a melancholie. Blouznění od Beach House nebo M83, 80-tkový zvuk od Depeche Mode nebo New Order, chytlavost Cut Copy se snoubí na letos vydaném EP The Rookie. I když prý mají ve svém hudebním sejfu přes 300 demo skladeb, s obdivuhodnou jistotou dokázali sestavit opravdu silné EP. Stačí si už jen vytáhnout sluchátka, nasadit sluneční brýle a lehnout si do trávy.

[iframe: src=“http://player.vimeo.com/video/22302255?title=0&byline=0&portrait=0″ width=“550″ height=“300″ frameborder=“0″]

Leak Of The Week – 47. týden

autor
2 , , Odkaz 0

jg

Joe Goddard – Harvest Festival (9. 11. 2009)
O Hot Chip je díky jejich DJ Kicks a Bugged Out mixu známo, že jde o lidi s velice zajímavým a pestrým vkusem. Už jen tohle berte jako důvod, proč si poslechnout sólovku jejich klávesáka. Harvest Festival, vydaná na vlastním labelu Greco Roman, jede převážně ve vodách techna, tu a tam zamíří do uk garage, dubstepu nebo wonky a zároveň z ní jde cítit, že Joe v mládí sjížděl hodně věci z Warpu. Lahůdka.

Joe Goddard – Resident Advisor Mix

ks

Kid Sister – Ultraviolet (17. 11. 2009)
Vítejte v kategorii Guilty pleasure aneb Na ranní cesty do práce. Kdyby byla Kid Sister Britka a nelpěla tolik na svých nehtech, které nejen že hojně vystavuje, ale též o nich i pěje, bylo by to rozhodně lepší. Jo, a abych nezapomněl, samozřejmě by to chtělo i kvalitnější materiál. Ultraviolet totiž, přes všechna velká očekávání, působí velice průměrně a chybí na ní výraznější track. A taky mě – narozdíl třeba od Chipmunka – přestala brzo bavit.

bh

Beach House – Teen Dream (26. 1. 2010)
O čem dnes sní teenageři v rozvojových zemích? O kapelách, které zní jako Mazzy Star nebo Galaxy 500 a jejichž aktuální album produkuje Chris Coady (Grizzly Bear, Tv On The Radio). Aneb první (slibná) vlaštovka pro příští rok.