Daft Punk

autor
1 , Odkaz 0

Jakoby chtěl Thomas Bangalter vzdát novou deskou holt svému otci, který na konci sedmdesátých let skládal disko hymny jako D.I.S.C.O. Nejvtipnější ale je, že Random Access Memories opravdu zní, jako kdyby dva roboti začali hrát vlastní verzi oldskůl diska (jasně, tohle jsme zažili v podstatě už na Discovery). Tohle album se prostě nenahrávalo dva tejdny jako jeho předchlůdce a je to znát. Vemte si už jenom ten nádhernej zvuk, ve kterém se ty tlumený kytárky vznášej jak peříčka. I kdyby už letos nevyšlo nic jiného, s tímhle si vystačím až do konce roku. Čau.

Breakbot

autor
0 , , , Odkaz 0

Vemte si Daft Punk, k tomu si dejte osmdesátkový popík ala Hall & Oates, sedmdesátkový funk a máte přesnou představu jak zní By Your Side Thibauta Berlanda. K patřičenému retro odéru dopomáhají i hostující vokalisté – Michaelem Jacksonem posedlý Ruckazoid, Irfane, který připomíná Alana Parsonse, Supertramp a další věci tohoto ražení. Ve dvou částech titulního tracku navíc ještě hostují Pacific!, kteří zněli na jejich čtyři roky starém debutu dost podobně, ale na dvojce se posunuli k víc spacy zvuku. Od By Your Side jsem čekal trošičku víc (minimálně větší pestrost jako u starších singlů), ale i tak je to moc dobré album, které si zaslouží vaši pozornost.Strip Steve

autor
0 , , Odkaz 0

Debutové album tohohle mladíka je asi tím nejlepším co na Boys Noize zatím vyšlo. Už jen proto, že Micro Mega dýchá a nezní jako kdyby jej naklikal nějaký robot. I když se tu pořád nejvíc vyskytují ozvěny francouzského housu z druhé poloviny 90s a především Daft Punk, je tu i dost věcí, které člověka překvapí. Například Money Trouble Funk, která zní jak nějaký devadesátkový bigbeat ala Lo Fidelity Allstars nebo výtečná, do diska hozená Astral Projection. O One Thing s legendárním Robertem Owensem ani nemluvě. Strip Steve zkrátka dospěl a konečně je radost ho poslouchat i mimo taneční parket.

Kris Menace

autor
0 , , Odkaz 0

Tři roky stará trojdisková kompilace Idiosyncrasies sloužila jako perfektní vizitka tohoto následníka Daft Punk, jehož synťákový house ovlivnil spoustu lidí. Kromě singlů a kolaborací (za zmínku stojí hlavně hymna Discopolis, kterou vytvořil s Lifelike) tam najdeme také velmi povedené remixy pro LCD Soundsystem, Air, Metronomy nebo taky Robbieho Williamse. Pokud se nepletu, aktuální Electric Horizon je jeho plnohodnotné debutové album. Kris na něm už sice trochu vyměk a příliš nepřekvapí, protože jeho zvuk je opravdu osobitý, ale stejně jde o moc příjemný poslech.

Daft Punk à l’orchestre. Merde!

autor
14 , Odkaz 0

Osmadvacet let starý originál byl ve své době hodně napřed a pořád má své kouzlo. Nová verze vás uzemní především svou bombastičností (stejně jako většina blockbusterů z poslední doby) a tomu odpovídá i soundtrack. Všechny tyhle filmy se prostě bez monstrózních smyčců neobejdou a tady jsou skoro všude. Daft Punk do nich sice občas přidají nějakou hezkou synťákovou basu ala Blade Runner, ale ta to nevytrhne. Orchestrální soundtracky jsou pro freaky, pro lidi, kteří to nemaj v hlavě v pořádku a jsou schopní dávat tohle den co den, já se těšil na barevný soundtrack plný vypalovaček ala Derezzed, věcí typu End Of Line a pár těch ambientních třešniček. Pokud se budu chtít znudit nebo si dát šlofíka po nedělním obědě, pustím si radši Otázky Václava Moravce.

Daft Punk vystoupí na Rock For People. (APRÍL!)

autor
28 Odkaz 0

A je to tady. Na letošní Rock For People do Hradce Králové přijede po Prodigy i další obří jméno světové taneční scény. Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo tedy Daft Punk, kteří zrovna pracují na soundtracku ke sci-fi bijáku Tron Legacy, zavítají při svém nadcházejícím turné, zahrnujícím například i Mnichov konečně taky do Česka. Jejich vystoupení je naplánováno na neděli 4. července. Těšíme se!

2010: očekávaná alba

autor
46 , , , , Odkaz 0

2010

Daft Punk – Tron Legacy (prosinec)
Jasně, do příštího prosince času dost, ale neříkejte, že nejste zvědaví s čím ti dva přijdou.

Four Tet – There Is Love in You (26. 1.)
Vypadá to, že Kieran Hebden chytá druhý dech. Po dlouhých letech zní zas aktuálně.

Gorillaz – Plastic Beach (8. 3.)
Třetí a údajně nejpopovější Gorillaz. Damon chce konkurovat zpěvákům z X-Factoru.

Goldfrapp – Head First (22. 3.)
Přijde opět raněná laň nebo se budou ve skříni hledat flitry a diskokoule?

Hot Chip – One Life Stand (9. 2.)
Tihle mě ani zklamat nemůžou, navíc první singl k titulní písni je velice příjemný.

Massive Attack – Heligoland (8. 2.)
Symboly našeho mládí to dneska mívají těžké.

MGMT – Congratulations (leden)
Oracular Spectacular byla super deska. No, nechtěl bych bejt v jejich kůži.

The Radio Dept. – Clinging to a Scheme (unor)
Snad už to konečně po těch několika odkladech vyjde. Zatracení perfekcionisti!

Spoon – Transference (19. 1.)
Ga Ga Ga Ga Ga bylo jedno z alb roku 2007. Snad bude novinka lepsi než šíleně průměrné EP Got Nuffin.

The Streets – Computers and Blues (únor)
S čím pak asi Mikey přijde tentokrát?

Vampire Weekend – Contra (12. 1.)
“a fuck-you to all the people who are waiting to analyze our band in a superficial way.”

Indiánské léto s Neon Indian

autor
17 , , Odkaz 0

neonindian

Představte si, že jsou osmdesátá léta, vy paříte v nějakým klubu někde v Miami, jste pořádně ožralí a nafetovaní a hudbu, která se valí z reproduktorů vnímáte jakoby z dálky. Tak takhle nějak zní Neon Indian, nový projekt Alana Paloma z VEGA. Ten nemohl pro debutové album vymyslet lepší název, než je Psychic Chasm. Vemte si jen singl Deadbeat Summer, to je několik písniček od MGMT hrajících zároveň, Terminally Chill zase začíná jak Daft Punk, ale pak z toho vyleze ulítlá legrácka, která jakoby zase plavala ve vzduchové bublině. Letní deska jako když vyšije.

Samplovat Daft Punk do hip hopu už není zábavné

autor
1 , , , , Odkaz 0

Wileyho projev není nepodobný projevu jeho úhlavního mediálního nepřítele, Dizzeeho Rascala. Ale přijde mi, že rošťák Dizzee by se k některým věcem asi jen tak nesnížil. Řeč je o Wileyho novém albu, See Clear Now, které vyšlo právě včera. Produkoval jej Mark Ronson (už tohle mluví za vše) a singlovka Summertime je dokonce celá postavená na Aerodynamic od Daft Punk. Jak je to dlouho co Kanye West udělal „remake“ Harder, Better, Faster, Stronger? Tohle mě fakt nudí. Dlouho jsem si taky nemohl vzpomenout z čeho je zpěv v I Need To Be a pak mi to docvaklo – z drum n bassové hymny Inner City Life od Goldieho. Hehehe. Jinak mezi hosty se tu objevují například Hot Chip nebo Kano. Jako zábava to docela je, ale občas se fakt nemůžu ubránit pocitu trapnosti.

Atentát na Soulwax skrz Beatles?

autor
3 , , , , Odkaz 0

Soulwax si teda věří. Těmhle belgickým electro drakům už asi nestačí remixovat jenom „vrstevníky“ jako Klaxons, Daft Punk, LCD Soundsystem, MGMT nebo Justice. Po Rolling Stones a poměrně slušné, byť ne úplně smrtící přemíchávce You Can´t Always Get What You Want, si totiž troufli rovnou na samotné Beatles a jejich převratnou Eleanor Rigby, zaranžovanou jenom pro smyčcové kvarteto. Právě tahle skladba (přesněji řečeno její instrumentální verze, doplněná elektronickým beatem) se objevila na několika blozích se stále ceněnějším přídomkem Soulwax remix. Ale je to celý nějaký levý. Jednak by to byl asi nejslabší remix, jaký Soulwax kdy udělali (viz výrok v diskusi na jednom blogu: „Zní to jako když stojím ve výtahu a někomu ze sluchátek hrají Kraftwek. To není dobrý.“), jednak ho Soulwax nemají na žádné ze svých jinak velmi pečlivě aktualizovaných ofiko stránek. Ale když ne Soulwax, kdo teda? A proč to podepsal jménem chlapců z Ghentu? Kdo má v tomhle atentátu prsty, ať se přizná dobrovolně.

The Beatles – Eleanor Rigby (Soulwax Remix)
The Rolling Stones – You Can’t Always Get What You Want (Soulwax Remix)
MGMT – Kids (Soulwax Remix)