Private Agenda – Paralysed

autor
0 , Odkaz 0

Berlínští Private Agenda nás na svém druhém singlu pro International Feel Recordings zavádí někam do léta 91. A ano, to piánko je jasná Gypsy Woman od Crystal Waters. Miluju!

+ tady je ještě naprosto boží live verze s big bandem!

Empress Of – Me

autor
0 , Odkaz 0

Lorely Rodriguez mě zaujala už před dvěma lety svým vynikajícím EP Systems. Teď přichází se svým debutovým albem Me, které vznikalo v jednom izolovaném domu u jezera kdesi u Mexico City a Lorely si jej dokonce i sama produkovala, což je v dnešní době producentských supertýmů docela milý unikát. Empress Of je vlastně taková křehčí sestra FKA twigs. Jen narozdíl od ní nedává svou kreativitu tolik na odiv a mnohem víc jí jde o kvalitní popsong. A tím u mě jasně vítězí.

IYES – Lessons

autor
0 , Odkaz 1

„Woke up tired this morning, went to work, it was boring.“ Takhle hořce začíná první ochutnávka z druhého EP Part Two, které duo vydává jen pár týdnů po Part One. Lessons je velice křehká a citlivá věc, která je postavená na jazzlém piánku, rnb beatech a nechybí samozřejmě ani nevinný vokál Melis a chytlavá melodie, kterou z hlavy jen tak nevyženete.

Kwabs – Love + War

autor
0 , Odkaz 0

Guardian o něm mluví jako o novém Sealovi a myslím, že tohle přirovnání není vzhledem k podobné barvě hlasu uplně mimo. K tomu si samozřejmě přidejte aktuální produkci (za ten krásně čistý zvuk může údajně SOHN), ale taky spoustu silných melodií, které z tohohle alba dělají víc, než jen tradiční rnb/popový produkt.

Tamaryn – Cranekiss

autor
0 , Odkaz 0

Tamaryn natočili svoji nejpřístupnější, nejhitovější a nejspíš i nejlepší desku, která zaručeně vyrazí dech všem milovníkům současného shoegaze revivalu. U některých věcí mi naskakovala husí kůže už při prvním poislechu.

Grace Mitchell – Raceday

autor
0 , Odkaz 0

Jestli svým loňským EP Design rozvýřila vody chytrého popu, tak o aktuálním Raceday se dá mluvit jako o hotovém uragánu. Pět tracků, kde by každý mohl být z fleku singl, působivý hlas a vynikající produkce, o kterou se postaral Mark Foster z Foster The People. Jděte do toho a už vás to nepustí.

Leo Islo – Oh Dystopia (WLW8 & Pink Gloves remix)

autor
0 , , Odkaz 0

Pražští WLW8 a Pink Gloves spojili své síly a vytvořili remix tracku Oh Dystopia portlandského zpěváka a producenta Lea Isla. Remix vychází 28. 8. na pařížském labelu Opening Light coby součást EP s dalšími třemi verzemi, které vytvořili umělci z USA, Francie a Jižní Korei. Původní (indie) popovou verzi posunuli WLW8 & Pink Gloves do deep housových vod a výsledkem je vyletněný track, na který budete trsat ještě v zimě.

Deaths – Voices

autor
0 , Odkaz 0

Nevím, jestli za to může letošní parné léto (podle textu v refrénu bych řek, že asi jo), každopádně nový singl tohoto mezinárodního seskupení je asi tím nejpozitivnějším, nejkrásnějším a nejpřirozenějším, co zatím vytvořilo.

PS: mrkněte taky na video, které mělo premiéru na nowness.com