Sea Moya – Bangalore

autor
0 , , Odkaz 1

Nový singl tohoto německého tria zní jak mashup Boards Of Canada (synťáky) a Four Tet (perkuse), což samo osobě zní už docela jako velké lákadlo. Název odkazuje k návštěvě Indie, která měla na dokončení tracku nemalý podíl a už při jeho vzniku si prý kapela představovala noční dálnici vedoucí přes nějaké exotické město. Svěží a neskutečně muzikální!

Four Tet

autor
0 , Odkaz 0

Po dva roky staré a vynikající There Is Love in You přichází Kieran s novinkou Pink, což je kompilace singlů, které vyšly pouze na vinylu a upřímně řečeno není to nic extra. Jediný track, který tu za to stojí je Jupiters, zbytek působí strašně vatově a bezinvenčně a kdyby tam nebyl Kieranův klasický rukopis, možná byste o to ani uchem nezavadili.

Leak Of The Week – 3. týden

Four Tet – There Is Love In You (25. 1. 2010)
Od pět roků staré Everything Ecstatic toho má Hebden za sebou opravdu hodně. Krom toho, že vydával desky s jazzovým bubeníkem Stevem Reidem (což teda nebyl uplně můj šálek čaje), taky hodně djoval a vydal i společný singl s Burialem. A ten jemný příklon k taneční hudbě a uk funky je tam znát. There Is Love In You je Kieranův zatím nejpřístupnější hudební kaleidoskop. Moc krásný hudební kaleidoskop.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Hadouken! – For The Masses (25. 1. 2010)
Co říct o téhle navoněné zdechlině, která se zrodila toho bájného sedmého roku, kdy někdo vypustil z úst to ošklivé slovo „nurave“, a která pak do světa vypustila slaboučkou prvotinu Music For An Accelerated Culture? Asi radši nic moc. For The Masses je cheesy jak sviňa a při jeho poslechu mám neskonale trapné pocity, které musí člověk mít, když vidí jak na ně paří přiopilí britští adolescenti.

Husky Rescue – Ship Of Light (25. 1. 2010)
Sexy hlas blonďaté Reety-Leeny Korholy a pedal steel kytara patří k Husky Rescue stejně tak jako populismus k Pavlu Bémovi. Finové stále jedou svůj místy nudný, ambientem nasáklý popík a už to prostě nemá to kouzlo, jaké měla kapela na debutu Country Falls, na druhou stranu je novinka zase o fous lepší než předloňská Ghost Is Not Real, kterou zachraňovala hlavně hitovka Nightless Night.

HUSKY RESCUE – Sound Of Love by tomrobinson

Jaga Jazzist – One-Armed Bandit (25. 1. 2010)
Mám pocit, že o těhle sympatických Norech, kteří jsou na desce skvělí, ale ještě lepší jsou naživo, už bylo vyřčeno snad úplně vše. Jestli si ale myslíte, že jim třeba během té pětileté pauzy hráblo a přišli s něčím úplně jiným, tak se pletete. Jaga si stále udržuje svůj (nad)standard a přináší přesně to, co od nich čekáte.

Jaga Jazzist – One-Armed Bandit (Promo) by Ninja Tune

Shout Out Louds – Work (23. 1. 2010)
Když jsem slyšel jejich minulou desku – na kterou mě nalákala skladba Impossible, respektive její výtečný remix od Studio – říkal jsem si, že takhle nějak by zněla kapela Andrzeje Palce, kdyby měl to štěstí a měl v občance místo Prahy Stockholm. Album mě nakonec zas až tak moc nebavilo a nijak zvlášť nejsem odvázaný ani z novinky. Na té je ale pozitivní alespoň to, že už z ní tolik nečouhají The Cure.

2010: očekávaná alba

autor
46 , , , , Odkaz 0

2010

Daft Punk – Tron Legacy (prosinec)
Jasně, do příštího prosince času dost, ale neříkejte, že nejste zvědaví s čím ti dva přijdou.

Four Tet – There Is Love in You (26. 1.)
Vypadá to, že Kieran Hebden chytá druhý dech. Po dlouhých letech zní zas aktuálně.

Gorillaz – Plastic Beach (8. 3.)
Třetí a údajně nejpopovější Gorillaz. Damon chce konkurovat zpěvákům z X-Factoru.

Goldfrapp – Head First (22. 3.)
Přijde opět raněná laň nebo se budou ve skříni hledat flitry a diskokoule?

Hot Chip – One Life Stand (9. 2.)
Tihle mě ani zklamat nemůžou, navíc první singl k titulní písni je velice příjemný.

Massive Attack – Heligoland (8. 2.)
Symboly našeho mládí to dneska mívají těžké.

MGMT – Congratulations (leden)
Oracular Spectacular byla super deska. No, nechtěl bych bejt v jejich kůži.

The Radio Dept. – Clinging to a Scheme (unor)
Snad už to konečně po těch několika odkladech vyjde. Zatracení perfekcionisti!

Spoon – Transference (19. 1.)
Ga Ga Ga Ga Ga bylo jedno z alb roku 2007. Snad bude novinka lepsi než šíleně průměrné EP Got Nuffin.

The Streets – Computers and Blues (únor)
S čím pak asi Mikey přijde tentokrát?

Vampire Weekend – Contra (12. 1.)
“a fuck-you to all the people who are waiting to analyze our band in a superficial way.”