Leak of the week – 9. týden

Free the Robots – Ctrl Alt Delete (30. 3. 2010)
Chris Alfaro zaujal před třemi lety prvním bezejmenným épéčkém, které bylo vtipnou fůzí jazzu a hip hopu a ze kterého byl cítit velký vliv DJe Shadowa, o rok později přichází bezejmenný debut a ten už v mých uších tolik nefunguje. V témže roce to ale Chris dává dohromady s Gaslamp Killerem a výsledkem je skvělé ep s trefným názvem The Killer Robots, na kterém vládne hlavně psychedelie (btw poslechněte si poslední releasy na Stones Throw). Dvojka Ctrl Alt Delete může možná leckomu přijít jako sprostá prvoplánovka, protože Chris na ní jede přesně ten trend, který nastolil Flying Lotus (ano, to slovo na „w“) a s takovým Dorian Concept jej téměř nerozeznáte. Teď by mě zajímalo, co je horší, jestli uhnívat na svém starém a dnes už dost neaktuálním zvuku, jako to dělají třeba Bonobo nebo rjd2, nebo parazitovat na aktuálních trendech.

Gorillaz – Plastic Beach (9. 3. 2010)
Avatar jsem neviděl a z nového alba Gorillaz taky uplně neuchcávám. Jsem divnej? I když… na Plastic Beach je mi ohromně sympatické to, jak – vzhledem ke komerčně úspěšné kapele – je to docela těžko stravitelná a komerčně ne příliš přístupná nahrávka. Nejdřív přijde orchestrální intro, následující track by v podstatě mohlo být taky intro a výborná trojka White Flag se začátkem jak od Cala Tjadera je pro běžné posluchače asi taky docela těžké sousto (pro ty české nejspíš i ta druhá, kde řádí Kano). Je tu cítit obrovský vliv grimu a dubstepu, stejně jako teď všudy přítomný odeur 80s a některé tracky jsou výborné (White Flag, Superfast Jellyfish). Ale jako celek je to prostě trochu nuda.

Jónsi – Go (5. 4. 2010)
Ahoj Kubo, tak už jsem sosnul toho Jónsíka. Určitě se ti to bude líbit, je to moc příjemný popíček. Jsem z toho naměkko. Péťa.

Go Do (video)

New Young Pony Club – The Optimist (8. 3. 2010)
The Optimist má jednu velkou chybu – první tři tracky jsou prostě o několik tříd lepší než ty, co přijdou po nich. K Lost A Girl a Chaos jsou už dokonce i videa a titulní věc mě vzala tak, že si ji asi poznamenám do deníčku jako tip na skladbu roku. Rozjezd je přímo magický a refrém přímo kulervoucí. Chtěl bych ji slyšet naživo. Jo a temnější barvy jim docela sluší.

Starkey – Ear Drums And Black Holes (19. 4. 2010)
O Starkeym už jsme psali. A neuplynula zas tak dlouhá doba a už je tu s albovou dvojkou. Ta je oproti jedničce výrazně synťákovější (že by inspirace Dam Funk?) a toho agresivního wobblungu už tu taky tolik není. Zmizely i ty pomalé, ambientnější temňárny. Starkey se nám prostě nějak zklikdnil a zpozitivnil a docela mu to prospělo, protože se to poslouchá opravdu skvěle.

Goldfrapp vs Gorillaz 1:0

autor
8 , , , , Odkaz 0

Taky jste zvědaví, kterým směrem tentokrát Will a Alison půjdou? Ne, není to melancholický folk ani flitrami svítící electro disco. Z jejich prvního singlu Rocket čouhaj hlavně osmdesátky. Až moc. Vlastně mi to spíš připadá, jako kdyby ho pro ně složili Van She s Ladyhawke. A ještě ke všemu ty Roland Jupiter 8…

To s Gorillaz to tak lehké není. Stylo je v podstatě docela těžko uchopitelný track, který mi mimochodem nepřijde ani v nejmenším jako singl. Hostující Mos Def je příliš nevýrazný, vřeštící Bobby Womack je zas výrazný až moc :). Taky se tam toho moc neděje – celou dobu se střídají tři vokály a pod tím jede furt ta samá basová linka.

2010: očekávaná alba

autor
46 , , , , Odkaz 0

2010

Daft Punk – Tron Legacy (prosinec)
Jasně, do příštího prosince času dost, ale neříkejte, že nejste zvědaví s čím ti dva přijdou.

Four Tet – There Is Love in You (26. 1.)
Vypadá to, že Kieran Hebden chytá druhý dech. Po dlouhých letech zní zas aktuálně.

Gorillaz – Plastic Beach (8. 3.)
Třetí a údajně nejpopovější Gorillaz. Damon chce konkurovat zpěvákům z X-Factoru.

Goldfrapp – Head First (22. 3.)
Přijde opět raněná laň nebo se budou ve skříni hledat flitry a diskokoule?

Hot Chip – One Life Stand (9. 2.)
Tihle mě ani zklamat nemůžou, navíc první singl k titulní písni je velice příjemný.

Massive Attack – Heligoland (8. 2.)
Symboly našeho mládí to dneska mívají těžké.

MGMT – Congratulations (leden)
Oracular Spectacular byla super deska. No, nechtěl bych bejt v jejich kůži.

The Radio Dept. – Clinging to a Scheme (unor)
Snad už to konečně po těch několika odkladech vyjde. Zatracení perfekcionisti!

Spoon – Transference (19. 1.)
Ga Ga Ga Ga Ga bylo jedno z alb roku 2007. Snad bude novinka lepsi než šíleně průměrné EP Got Nuffin.

The Streets – Computers and Blues (únor)
S čím pak asi Mikey přijde tentokrát?

Vampire Weekend – Contra (12. 1.)
“a fuck-you to all the people who are waiting to analyze our band in a superficial way.”