Travelogue – The Noise Is Temporary

autor
0 , , Odkaz 0

Travelogue je jednočlenný projekt Jona Sonnenberga a jak už název napovídá (legendární album od The Human League), pohybujeme se ve vodách synth popu. I když je ale The Noise Is Temporary převážně o poctě svým vzorům a většina tracků nás navádí k oné legendární kapele z Sheffieldu nebo k prvním nahrávkám Ladytron (pokud jste mladší), je tu jedna skladba, která docela vybočuje. A sice druhá All Must Die, která je postavená na minimálních aranžích, Sonnenberg v ní má hodně albarnovskou barvu hlasu (on ho vůbec hodně připomíná) a je celá tak krásně smutná. Škoda, že v druhé půlce alba najdeme spíše pomaléjší atmosferické kusy a není tak zábavná jako ta první, jinak bych dal krásnou čtyřku.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ladytron přitahuje gravitace

autor
0 Odkaz 0

Velocifero mělo rockovější (ano, to je mínus) zvuk a podstatně slabší písničky, proto taky nebylo tak úspěšné jako Witching Hour, ze kterého jsem ještě cítil, že poslouchám kapelu, která je cool, jestli mi rozumíte. Jakoby mezi těmito dvěma alby strašně zestárli. Gravity The Seducer pokračuje logicky ve vyšlapané cestě za Velociferem (viz Mirage), ale výrazně se tu zpomalilo a docela i zpsychedeličnilo. Což je podle mého model, který sedí Ladytron mnohem víc než rocková póza. Úvodní White Elephant je rozhodně tím nejlepším a svou náladou připomíná Broadcast (nebo Valerii a týden divů, chcete-li), White Gold má zase silně kosmický nádech. Výborná je i instrumentálka Ritual. Škoda, že druhou půlku už tvoří z většiny vata, mohla to být super deska.