Say Lou Lou

autor
3 , , Odkaz 0

Musím říct, že tyhle dvě ségry na mě z fotek působí jako studené nesympatické krávy, které šňupou koks a šlapou po chlapech jehlovýma podpatkama. Ale třeba se pletu žejo. Každopádně jejich debut Lucid Dreaming, jehož polovinu tvoří už dříve vydané singly, je album, které by vám rozhodně nemělo ujít. Vaty je tu minimum, skoro každý song je postavený na megachytlavém refrénu a jednu věc dokonce produkoval i disko bůh Lindstrom. Tohle není jenom jedno z nejlepších popových alb roku, tohle je učebnice, která ukazuje, jak má vypadat dokonalý pop song.

Lindstrøm se vrací ke kořenům

autor
0 , Odkaz 0

Dva tracky z téhle desky jsme už měli možnost slyšet v létě a to dokonce v editech velkého Todda Terjeho. Možná za to může vlažné přijetí jeho letošní a víc experimentálnější desky Six Cups of Rebel, možná měl Hans-Peter pouze potřebu vrátit se na Smalhans víc ke kořenům, ale jisté je, že tahle poloha mu sedí ze všech nejvíc a těch šest tracků na rozloze půl hodiny a něco zámává s každým jeho fanouškem, který na tohle album čeká, stejně jako já, už tolik let.

Lindstrøm

autor
4 Odkaz 0

Řekněme si to bez obalu. Hans-Peter Lindstrøm je génius, který už hezkých pár let přivádí fanoušky kosmického diska do extáze a až na jeho společné album s Christabelle jsem mu zatím všechno sežral i s navijákem. Six Cups of Rebel je uplně jinde než epický autobahn Where You Go I Go Too. Je našláplá, funky (nelekejte se) a září barvami jak krajina ze Žluté ponorky. Hans-Peter taky začal používat vokál a – narozdíl od takového Apparata – pochopil, že hlas je jen další nástroj a ne cesta k trapným zpívankám. Různě si s ním hraje, háže pitch nahoru a dolů a většinou to zní zábavně. Akorát v Magik to trochu přehnal s chipmunkama. Je to rebel.

Lindstrom – De Javu by smalltownsupersound

Newmusic 2008 – alba roku

Už máte svoje alba roku 2008? My ano. Přinášíme vám žebříček deseti nejlepších desek tohoto roku dle autorů newmusic.cz.

10. M83: Saturdays=Youth

Se svým pátým albem se M83 protlačili do mainstreamu, což ukazuje současné předskakování na mamutích turné Killers a Kings Of Leon. Přitom mozek kapely Anthony Gonzalez jen dále rozvinul, to co dělal odjakživa – hutné zvukové koláže doplnil o tentokráte výraznější písničkové melodie a celé to osladil poctou 80tým letům… a letos se to prostě strefilo do kurzu.

Myspace

9. LINDSTRØM: Where You Go I Go Too

Co na tom, že titulní skladba má dvacet devět minut a ostatní dvě nejsou taky zrovna tříminutovky do rádia? Tenhle geniální Nor a jeden z největších představitelů space diska vás vystřelí do vesmíru kde vás nechá volně plout a užívat si jeho hypnotických zvuků. Vesmírná symfonie.

Myspace

8. SANTOGOLD: Santogold

Ačkoliv už v lednu ji na BBC předpovídali velkou budoucnost, do prvního singlu L.E.S. Artistes se jen spekulovalo, co z tehle brooklynské dračice vyleze. Debutová eponymní deska pak prokázala citlivost a inteligenci při mixování žánrů zahrnující dub, pop, electroniku nebo i indie rock. Škoda jen, že to s tím koncertem v Praze nevyšlo.

Myspace

7. MGMT: Oracular Spectacular

Na první pohled skupina, která se jenom snaží honit trendy vodu, ale MGMT jsou mnohem víc. Odkazují na Bowieho sedmdesátkovou sexuální revoluci, kousavou přemýšlivost Talking Heads z 80s a klubovou psychedelii minulé dekády, čímž do současné electro-rockové scény vnášejí zahloubanost a autenticitu, které se jí občas trochu nedostává. Aneb newyorský avantgardní pop ve svojí nejčistší formě.

Myspace

6. HOT CHIP: Made In The Dark

Kdyby se nás někdo zeptal na to, co si představujeme pod pojmem „inteligentní pop“, pustíme mu Hot Chip – tyhle vzhledově podivné, avšak hudebně velmi osobité a talentované Londýňany, kterým se už potřetí povedlo natočit skvělou desku, která je opět plná nápadů a neotřelých melodií. Mimochodem, klip k Ready For The Floor, který se nachází níže, skvěle zparodoval Yacht.

Myspace

Pokračovat…