Mux Mool – Drum EP 2

autor
2 Odkaz 0

„I made the first Drum EP in 2007. At that time I wasn’t sure if I was going to continue making beats at all. I had only released one song, and despite how well „Lost and Found“ had done, I just wasn’t sure if this was the path I was going on. A good friend of mine, Medium Zach from Big Quarters suggested I challenge myself to make one beat every day for a week. I took him up on his challenge and did just that. 7 lo fi hip hop beats.

In 2010 I found myself in a similar funk, only this time I was traveling quite a bit. I decided that I wanted to challenge myself again. This time, I couldn’t really do 7 songs in 7 days, and I wanted to improve in quality from the songs on the first Drum EP, but stay true to the nature of beat-making challenges. So, this EP is all songs I made while on a plane.“
– Mux Mool

DOWNLOAD

Mux Mool – Drum EP 2 by Moodgadget

Leak of the week – 11. týden

autor
9 , Odkaz 0

Mux Mool – Skulltaste (23. 3. 2010)
Tenhle chlapík nás svými eps Drum a (především) Just Saying Is All namlsal tak, že bysme našli asi málokoho, kdo by za jeho dlouhohrající debut nedal už předem ruku do ohně. Ušetřete si popáleniny. Skulltaste je sice prima album, ale žádná bomba to není. Co jsem na tomhle týpkovi vždycky obdivoval, byla ta barevnost a zábavnost, která z jeho hudby čišila. Skulltaste je samozřejmě taky barevné a občas i hodně zábavné a pár tracků je fakt božích (hlavně ty zvukově zaoblenější), ale dohromady je to trochu nuda. Muxovi prostě sedí spíš kratší formáty. (pp)

MGMT – Congratulations (13. 4. 2010)
Málokdy má na desku tolik lidí názor už v den jejího úniku, jako v případě dvojky MGMT. Většinou se mluví o kroku stranou, záměrném klamání tělem anebo dokonce rovnou o otočení se zády k těm, kteří kapelu vynesli tam, kde je. Congratulations je možná jiná, než většina lidí čekala, ale rozhodně nezní v kontextu s debutem Oracular Spectacular nelogicky. Nejsou tu sice žádné hitíky jako Time To Pretend nebo Kids, které by se mohly stát víkendovým ranním soundtrackem těch, kdo na parketu vydrží úplně nejdýl. Jenomže ty byly i na debutu jenom dva. Zbytek tvořily idealisticky zasněné songy s občasnými sarkastickými šlehy, zahalené do zvuku space rockového období Davida Bowieho a psychedelie The Beach Boys. A právě tahle stránka získala na Congratulations na akcentu, možná ještě obohacená o rozšafnost Roxy Music. Podle mě je to rozhodně lepší, než kdyby se kapela křečovitě pokoušela překročit vlastní stín a natočit další pecku nebo dvě, která roztančí i přinutí k zamyšlení. U mě dobrý. (pk)

Muzika a cigára

autor
2 Odkaz 0

mux

Snad na každý fotce má Mux Mool v puse cigáro a na obalu jeho EP Drum najdete dokonce vajgl. Tuhle jeho kuřáckou posedlost si fakt nedovedu vysvětlit, stejně jako to, že chrlí jeden skvělej track za druhým, a vůbec, pro mě je to, vedle Jokera, jedna z největších současných hudebních nadějí. V březnu mu vyšlo na Moodgadget nové EP Just Saying Is All a opět je to trefa do černého. Těhle šest stylově pestrejch tracků (elektro, hip hop a techno, pokud chcete přesnej popis) vás jen tak neomrzí. Koneckonců, můžu dosvědčit z vlastní zkušenosti – protáčím ho už druhý den v kuse a furt mám pocit jako bych to slyšel podruhý.