YACHT

autor
0 , Odkaz 0

YACHT jsou zpátky s novým a velice povedeným EP Where Does This Disco?, které je podle jejich vlastních slov hlavně o lásce a cédéčkách. Titulní track už vyšel před časem jako singl a je tu navíc i v povedeném remixu houseového mistra Jerome LOL. Další dvě věci, vokodérová Works Like Magic a La Roux připomínající Terminal Beach nejsou o moc horší a překvapí chytlavými melodiemi a moroderovskou futuretro náladou. Doufám, že se tímhle směrem budou ubírat i dál.

Yacht – Utopia, Dystopia a jiné písničky

autor
0 Odkaz 0

Osobně nemám rád různé pseudofilozofické žvásty a kecy kolem, kterýma si některé kapely plní jejich hrozně zajímavou auru, takže přejděme rovnou k hudbě. Už na začátku říkám trochu „bohužel“, protože Shangri-La prostě není tak dobrá jako předchozí See Mystery Lights. Ne že by nebyla nějak míň ulítlá, než jak jsme byli dřív zvyklí – mimochodem už při prvním poslechu úvodní Utopia mi přišla na mysl šílená představa poskakujícího Bechtolda, který má na sobě ten svůj bílý oblek a v obličeji zběsilý výraz – problém je spíš v tom, jak se jejich hudba ještě víc rozmělnila v soundu DFA a tím pro mě ztratila část svého kouzla. Víc mě bavilo laptopové písničkářství a experimentální pop na See Mystery Lights, i když tohle není taky blbý. Já mám vlastně tenhle druh hudby velmi rád.

Y▲CHT, Bobby Birdm▲n (6. 7. 2010, Meet F▲ctory)

autor
7 Odkaz 0

[rating:4]

Bůhví co mohlo za t▲k nízkou úč▲st, jestli dinosauří vidl▲rna Rock For People nebo b▲rtoškova společenská přehlídk▲ ve V▲rech. Nicméně v▲m musím říct, že pokud jste kouk▲li na on▲nujícího Bell▲myho nebo vyk▲leného Mach▲čka, t▲k jste uděl▲li velkou chybu, protože Y▲CHT předvedli naprosto úchv▲tnou show, kter▲ by b▲vila zcel▲ jistě i ty, kteří k poslední ř▲dovce See Mystery Lights úplně nepřilnuli. T▲dy šlo hl▲vně o show. Jon▲ byl jak z gumy a jeho tot▲lně ulítlé t▲neční kre▲ce nenech▲ly nikoho v klidu, z▲tímco Cl▲ire se pohybov▲l▲ s l▲dností kočky. Došlo na vše důležité, včetně singlového trojlístku Summer Song, The ▲fterlife a Psycho City, který sklidil s▲mozřejmě největší úspěch. Jistě jste si v klipech k posledním dvěm▲ všimli jejich n▲boženské obsese. To zahrnuli č▲stečně i do své show, což možn▲ mohlo někomu přip▲d▲t divné, ale docel▲ jsem se b▲vil. Jen to „sr▲t na práci“ mi přišlo docela nemístné. Obvzl▲šť, když se živíte hudbou a jezdíte si po světe, zatímco my ost▲tní museli už zase d▲lší den z▲řez▲v▲t. Život není fér.

Tajemný elektro-pop YACHT přijede do Prahy upsat vaše duše!

autor
0 , , , Odkaz 0

YACHT, Bobby Birdman
6.7.10 20:30, Meet Factory

Talentovaný americký hitmaker Jona Bechtolt s konceptuálním popovým projektem YACHT vystoupí v úterý 6. července 2010 v pražské MeetFactory, předskakovat bude losangelský písničkář Bobby Birdman.

YACHT (psáno zásadně verzálkama) vznikl v roce 2003 původně jako sólový projekt Jony Bechtolta z oregonského Portlandu. Ten si prošel mj. krátkou kariérou v indie kapele The Blow se zpěvačkou Khaelou Maricich. Poté se osamostatnil a už pod hlavičkou YACHT vydal o rok později desku I Believe in You. Your Magic is Real (2007). Období hledání se skončilo s přestoupením do stáje Jamese Murphyho DFA Records (LCD Soundsystem, Juan McLean, Hercules and Love Affair), s novou vokalistkou Claire Evans a nasledující deskou se z ošklivého káčátka vyloupla dokonalá a mysteriózní popová labuť.

(tisková zpráva)

Leak Of The Week – 24. týden

autor
5 , , Odkaz 0

rino

Rinôçérôse – Futurino (24. 6. 2009)
Jasně, to jsou TI Rinôçérôse, kteří v roce 1999 oslavovali tehdejší francouzskou houseovou vlnu s albem Installation Sonore (židlový klip k Le Mobilier jistě pamatujete). Zatímco předposlední Shizophonia byla převážně jen nudná vata, novinka je na tom o něco lépe. Už jen úvodní Panic Attack je hitovka jako prase a takové Head Like A Volcano nebo Time Machine, kde hostuje Ninja z The Go! Team, nejsou zas tak o moc pozadu. Vata tu samozřejmě zase je, ale zase na letní výlety autem to funguje dokonale.

yacht

Yacht – See Mystery Lights (28. 4. 2009)
Jona Bechtolt udělal od debutu I Believe In You. Your Magic Is Real. dvě zásadní změny – přizval do kapely novou členku (Claire Evans) a upsal se DFA (tomu samozřejmě odpovídá i zvuk některých tracků). Summer Song s vtipným videem patřičně nalákal, The Blow připomínající Psychic City v podstatě taky. Výsledek? See Mystery Lights je experimentální popík s napsychlým disko kabátkem (viz poznámka u DFA), který – když vám sedne – náležitě oceníte. Určitě jedno z nejzajímavějších alb tohoto roku.

regina

Regina Spektor – Far (30. 6. 2009)
Regina má natolik osobitý hlas a písničkářský styl, že už mě to u její třetí desky, co ji sleduju, začíná připadat docela otravné. Přitom je Far zvukově ještě o něco zajímavější, než jeho dva předchůdci.